Atrakcje

Wypożyczalnia sprzętu wodnego

Sprzęt Cena
kajak 10 zł / godz.
rower wodny 2 osobowy 25 zł / godz.
rower wodny 4 osobowy 35 zł / godz.
motorówka RIB 530 9 os 200 zł/ godz.
motorówka 4 os bez patentu 80 zł / godz.
spływ Krytynią * 60 zł kajak
rejs jachtem TES 32 Dreamer 10 osobowym** 750 zł/jacht/doba
narty wodne  
banan  
koło  
park linowy 35zł/trasa, grupy 25 zł/trasa netto
ścianka wspinaczkowa  
strzelnica łuki, wiatrówki  
strzelnica paintball  
jazda konna 60 min 50 zł
Hipoterapia 30 min 30 zł

*kajak dla dóch osób, cena zawiera transport
**cena zawiera:sternika,dowóz na miejsce rejsu,rejs zaczynamy o godz. 18.00, kończymy następnego dnia o godz. 15.00.

Spływy Krutynią

Spływy jednodniowe na trasie:

Krutyń – Rosocha , cena 60zł / kajak, 9 km , czas płynięcia 2-3 godz.

Krutyń – Ukta , 60zł / kajak , 13,5 km, czas płynięcia 3-4 godz.

Krutyń – Nowy Most , 65 zł / kajak, 19.5 km, czas płynięcia 6 godz.

Krutyń – Iznota, 75 zł / kajak, 29 km, czas płynięcia 8 godz.

W cenę jest wliczony transport.

Jazda Konna

Hipoterapia 50 zł / do 30 min

Jazda konna 50 zł / do 60 min

Szkółka pływacka – nauka pływania:

  1 osoba 2 osoby 3 osoby 4 osoby
1h 60zł 110 zł 125 zł 135 zł
2h 115 zł 180zł 240 zł 255 zł
3h 165zł 250zł 290 zł 320zł

* Uwaga lekcje są prowadzone jedna po drugiej

Abonament 7 h

  1 osoba 2 osoby 3 osoby
7 h 400 zł 630 zł 700 zł

Abonament 10 h

<th1 osoba

  2 osoby 3 osoby
10 h 550 zł 880 zł 990 zł

Abonament 20 h do wykorzystania dla całęj rodziny lub znajomych – – cena 1000 zł,

* Godziny zakupione w opcji „Abonament”, można wykorzystywać dowolnie przez cały sezon.

* Minimalna ilość zgłoszeń potrzebna do przeprowadzenia kursów dla dzieci to 4 osoby.

Szkółka żeglarska:

Nauka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 8-14 lat. Zajęcia odbywają się w godzinach 10.00-12.00 i 16.00-18.00 w grupach do 10 os. na jednego instruktora.

Rozpoczynamy w każdy poniedziałek i kończymy w piątek. Koszt 600 zł

Cena zawiera: szkolenie 20 godzin ( praktyka), 5 godzin (teoria), kadrę instruktorską, sprzęt.

Wycieczki jednodniowe po okolicy :

  1. Muzeum w Owczarni, Stare Miasto w Reszlu, Wilczy Szaniec, Sanktuarium w Świętej Lipce, Kościół św. Piotra i Pawła w Reszlu, Zamek Biskupi w Reszlu.

Muzeum w Owczarni:Właściciele muzeum od 10 lat gromadzą eksponaty, związane z kulturą ludową dawnych mieszkańców Mazur. Jest to nietypowe muzeum, gdzie zwiedzający znajdują się w bezpośrednim otoczeniu eksponatów.
W poszczególnych pomieszczeniach w starym budynku byłego majątku ziemskiego, tzw. czworaku, można zobaczyć zabytkowe meble, sprzęty gospodarstwa domowego oraz maszyny rolnicze. Obok muzeum znajduje się kawiarnia i restauracja serwująca tradycyjne dania mazurskiej kuchni.

Stare Miasto w Reszlu:W Reszlu bardzo dobrze zachował się średniowieczny układ ulic. Na starym mieście znajdują się najważniejsze zabytki: zamek biskupów warmińskich, kościół Świętego Krzyża, klasycystyczny ratusz oraz plebania z XV wieku – najstarszy ceglany budynek mieszkalny na Warmii. Wokół starego miasta zachowały się resztki murów obronnych. Stare miasto jest położone nad rzeką Sajną, nad którą są przerzucone dwa gotyckie mosty.

Wilczy Szaniec:Wilczy Szaniec w latach 1941-44 pełnił rolę głównej kwatery Hitlera oraz naczelnego dowództwa Sił Zbrojnych. Obiekt położony jest w lesie gierłoskim, na skaju wsi Gierłoż, w powiecie Kętrzyna. Wilczy Szaniec zajmował powierzchnię 250 ha, otoczony był pierwotnie zasiekami, a następnie polem minowym. Do kwatery prowadziły trzy strzeżone wartowniami wjazdy. Żadna z nich nie dotrwała niestety do dziś, zachowały się jedynie dachówki. Stała załoga Wilczego Szańca liczyła ponad 2000 osób. Byli to m.in oficerzy, łącznicy, kucharze, fryzjerzy, lekarze oraz sekretarki. Adolf Hitler łącznie spędził w Wilczym Szańcu około 800 dni. To w tym miejscu podejmowano najważniejsze decyzje, dotyczące losów II wojny światowej. Obiekt został wysadzony w nocy z 24/25 stycznia 1945 roku, po zajęciu go przez Armię Czerwoną. Po wojnie Wilczy Szaniec służył m.in. jako hotel robotniczy i akademik. W 1959 roku został otwarty dla zwiedzających.

Sanktuarium w Świętej Lipce:Jest to jedno z najważniejszych sanktuariów maryjnych w Polsce, a zarazem jedna z najpiękniejszych budowli barokowych w północnej Polsce. Historia kultu tego miejsca sięga XIV wieku. Wówczas skazaniec więziony w zamku w Kętrzynie wyrzeźbił z drewna figurkę Matki Boskiej z Dzieciątkiem. Dzięki niemu miał zostać uwolniony z więzienia. Figurkę umieścił na drzewie lipowym, wokół którego zbudowano kaplicę. Obecny kościół powstał w XVII wieku. Zarówno fasada, jak i wnętrze kościoła, są bogato dekorowane. Znajduje się tu wiele cennych obrazów i malowideł ściennych. Atrakcją Świętej Lipki są organy z ruchomymi postaciami. Do dziś w sanktuarium znajduje się drewniana figurka Matki Boskiej z XVII wieku.

Kościół św. Piotra i Pawła w Reszlu:Kościół został zbudowany już na początku XV wieku, ale później był wielokrotnie przebudowywany. Jego najbardziej charakterystycznym elementem jest wysoka, 52-metrowa wieża. Jest ona udostępniana zwiedzającym. Można na nią wejść, by zobaczyć piękną panoramę miasta oraz zabytkowy mechanizm zegara. We wnętrzu kościoła najcenniejszym zabytkiem jest obraz patronów kościoła.

Zamek Biskupi w Reszlu:Zamek biskupów warmińskich został zbudowany w XV wieku nad rzeką Sajną. O jego obronnym charakterze świadczą grube mury obronne z czerwonej cegły, wieże i okienka strzelnicze. Zamek jest najważniejszym zabytkiem Reszla – niewielkiego, spokojnego miasteczka. Został odrestaurowany i jest w dobrym stanie. Obecnie znajduje się w nim hotel, restauracja oraz oddział Muzeum Warmii i Mazur. Hotel organizuje w zamku biesiady i imprezy tematyczne, które pozwalają poczuć niepowtarzalną atmosferę średniowiecznego zamku. Dla dzieci, a także dla poszukiwaczy mocnych wrażeń, organizowane są między innymi wspinaczki po murach zamku i poszukiwania skarbów w podziemiach.