Zielone Szkoły Zakopane

 

BRAK WOLNYCH MIEJSC W SEZONIE 2018

 

 

PENSJONAT SKALNY BRZEG – AKTYWNA ZIELONA SZKOŁA W TATRACH

 • Kompleksowo zorganizowany program wypoczynku
 • Zajęcia które uczą, bawią, integrują i kładą nacisk na aktywność ruchową
 • Zajęcia w grupach 10-13 osobowych pod opieką animatora lub instruktora
 • Pobyty organizowane są wg. wybranego przez siebie scenariusza, codziennie proponujemy skorzystanie z bloków tematycznych. Każdy blok trwa ok. 1,5 h
 • Jeden dzień przeznaczony jest na wycieczkę w góry z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim
 • Każdy pobyt rozpoczyna się obiadem pierwszego dnia i kończy obiadem ostatniego dnia
 • Każda grupa otrzymuje BEZPŁATNIE 2 bloki tematyczne: NOCNĄ GRĘ TERENOWĄ oraz OGNISKO Z ANIMATOREM

Pobyt 2-dniowy: 1 nocleg, 6 bloków tematycznych + ognisko z animatorem i nocna gra terenowa GRATIS. Cena: 229 zł

Pobyt 3-dniowy: 2 noclegi, 6 bloków tematycznych, wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim + ognisko z animatorem i nocna gra terenowa GRATIS. Cena: 339 zł

Pobyt 4-dniowy: 3 noclegi, 9 bloków tematycznych, wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim + ognisko z animatorem i nocna gra terenowa GRATIS. Cena: 439 zł

Pobyt 5-dniowy: 4 noclegi, 12 bloków tematycznych, wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim + ognisko z animatorem i nocna gra terenowa GRATIS. Cena: 549 zł

Cena zawiera: zakwaterowanie w pokojach 3-,4-,5-,6-osobowych i w pokojach typu studio ,pełne wyżywienie – 3 posiłki dziennie, zaczynamy obiadem pierwszego dnia i kończymy obiadem w dniu wyjazdu, zajęcia programowe prowadzone przez instruktorów i animatorów, usługę przewodnika tatrzańskiego, bilety wstępów do Tatrzańskiego PN, bezpłatny pobyt jednego opiekuna na każde 15 osób.

Cena nie zawiera: transportu, opcjonalnych biletów wstępów ujętych w programie, ubezpieczenia NNW.

Uwaga! Zakwaterowanie w dniu przyjazdu od godziny 14:00, wykwaterowanie w dniu wyjazdu do godziny 12:00.
Podany program jest ramowy – kolejność zajęć może ulec zmianie.

Informacji udziela oraz rezerwację prowadzi dział sprzedaży zielonych szkół:

 

 

Przykładowy program 5-dniowy
Dzień 1

 • przyjazd do Pensjonatu , zakwaterowanie, zapoznanie się z regulaminem, przygotowanie do zajęć z instruktorami, czas do dyspozycji grupy
 • obiad
 • AKCJA INTEGRACJA – gry i zabawy integracyjne dostosowane do wieku o charakterze Team Building – budowania zespołu np. „Imiona z pokazywaniem”, „Kogo brakuje?”, „Kto tak jak ja….”, „Szef”, Gry i zabawy ruchowe np.: Zamki i królewny”, Burza w lesie”, „Zwariowana krowa”, „Kulawy berek”, piosenki z pokazywaniem dla młodszych dzieci- rywalizacje sportowe.
 • MEGA DART & BRAMKA CELNOŚCIOWA – znana i lubiana konkurencja w gigantycznych rozmiarach czeka na przyjęcie jak najlepszych rzutów do celu. Gra polega na trafieniu specjalnymi woreczkami do celu, tak aby zdobyć jak największą ilość punktów! Aby emocji było więcej uczestnicy będą strzelać piłką w najwyżej punktowaną dziurę.
 • kolacja
 • MEGA TWISTER – najbardziej zakręcona zabawa na zielonej szkole z mnóstwem frajdy i uśmiechu. Uczestnicy będą mieli okazję zweryfikować swoją wytrzymałość i giętkość. Zadaniem uczestników jest umieszczanie dłoni lub stopy na wskazanym przez sędziego miejscu na macie.

Dzień 2

 • śniadanie
 • STREFA SPORTU – mini turnieje sportowe w piłkę nożną plażową (beach soccer) lub piłkę siatkową plażową, bilard, piłkarzyki
 • SZKOLENIE TATERNIKA część I „tatrzańskie sprawności” – integracja poprzez rywalizację i współpracę w drużynach. Wszystkie nasze konkurencje bawią, uczą zasad współzawodnictwa i gry zespołowej a także kładą nacisk na aktywność ruchową. Będziemy współzawodniczyć w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, bieg w wielospodniach, slalom na nartach poczwórnych, rzut podkową, wyścigi w workach, wyścigi na skrzynkach. Każdy z uczestników zabawy otrzyma pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobycie tatrzańskich sprawności!
 • obiad
 • SZKOLENIE TATERNIKA część II „pierwsza pomoc” – zintegrowanych i zrelaksowanych zapraszamy na naukę prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia w mieście, nad wodą i w górach. Ocena stanu zdrowia i zabezpieczenie poszkodowanego, skonstruowanie noszy i przeniesienie „rannego” do ośrodka, odgrywanie scenek sytuacyjnych z pomocą instruktora.
 • kolacja
 • „SKALNIAK” NOCNA GRA TERENOWA z szyframi i zagadkami, prawidłowo rozwiązane zadania doprowadzą całą grupę do celu.

Dzień 3

 • śniadanie + suchy prowiant
 • NA TATRZAŃSKIM SZLAKU – wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim (autokar we własnym zakresie, istnieje możliwość zapewnienia autokaru za dopłatą). Proponujemy 1 z czterech tras, tak aby stopień trudności szlaku dopasować do możliwości i preferencji grupy. Do wyboru:

TRASA 1: klasycznie do Morskiego Oka i nad Czarny Staw pod Rysami: Orientacyjny czas przejścia wraz z odpoczynkiem ok. 7 h.

TRASA 2: Doliną Kościeliskiej do schroniska na Hali Ornak i nad Smerczyński Staw, opcjonalnie podczas wędrówki uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzić Jaskinię Mroźną (bilet wstępu do Jaskini dodatkowo płatny, ok. 3 zł). Orientacyjny czas przejścia wraz z odpoczynkiem ok. 5-6 h.

TRASA 3: wycieczka na Gubałówkę w wersji wypoczynkowej: spacer najsłynniejszym zakopiańskim deptakiem – Krupówkami, wjazd koleją linowo-terenową na Gubałówkę skąd rozpościera się przepiękna panorama Tatr, spacer grzbietem Gubałowki do Butorowego Wierchu, zjazd kolejką krzesełkową. Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty przejazdów kolejkami, ceny biletów ok. 30 zł. Orientacyjny czas wycieczki wraz z odpoczynkiem ok. 3 h.

TRASA 4: łatwa wycieczka górska do Doliny Pięciu Stawów Polskich potocznie nazywanej „Piątką”: wejście Doliną Roztoki do najwyżej położonego w polskich Tatrach schroniska górskiego nieopodal którego z progu lodowcowego spadają strumienie słynnej Siklawy. Zejście tym samym szlakiem. Orientacyjny czas przejścia wraz z odpoczynkiem h. 6-7 h.

 • powrót do ośrodka, obiadokolacja
 • OGNISKO Z ANIMATOREM – wieczorem spotkamy się w góralskiej wiacie, ciepłe i niezapomniane chwile przy wielkim ogniu to odpowiedni czas na podsumowanie dnia pełnego wrażeń. Podczas pieczenia kiełbasek wspominać będziemy chwile spędzone na szlaku, a zabawy przy ognisku przeprowadzone przez animatora uatrakcyjnią wspólne spotkanie, zintegrują grupę i rozbawią wszystkich uczestników. Zapewniamy kiełbaski, pieczywo, sztućce, talerzyki, serwetki, musztardę, ketchup.

Dzień 4

 • śniadanie
 • SURVIVAL – rozpalanie i kontrolowanie ognia, posługiwanie się mapą i kompasem, a także orientacja w terenie bez pomocy „narzędzi”.
 • ŁUCZNICTWO – zajęcia odbywają się na strzelnicy, wyposażonej w stanowiska łucznicze. Strzały oddawane są z odległości ok. 5 metrów. Zajęcia nauczą podstaw strzelania, współzawodnictwa i zabawy w grupie.
 • obiad
 • MASTERCHEF – zajęcia kulinarne z tworzeniem własnej pizzy.
 • kolacja
 • DYSKOTEKA Z DJ i& FLUO PARTY– wieczorna impreza z najnowszą muzyką, pośród niesamowitych świateł lasera i z malowaniem świecących tatuaży. DJ, VIP ROOM z czerwonymi kanapami, bar z napojami dla dzieci i młodzieży. Wstęp tylko dla uczestników Zielonych Szkół.

Dzień 5

 • śniadanie
 • BUNGEE RUN – wyścig dwójki uczestników w jednym czasie na specjalnym dmuchanym torze. Ale nie będzie to takie proste 😉 Cała zabawa polega na tym, że zawodnicy przymocowani są specjalną, gumową liną która uniemożliwia bieg do przodu, a jak to w konkurencjach bywa liczy się czas!
 • WIATRÓWKI – zajęcia odbywają się na strzelnicy, wyposażonej w stanowiska do broni pneumatycznej. Strzały oddawane są z odległości ok. 5 metrów. Uczestnicy zapoznają się z ciekawym sprzętem i maja okazje poznać prawdziwą rywalizację.
 • wykwaterowanie grupy do godz. 12:00
 • obiad
 • wyjazd z ośrodka w drogę powrotną

 

BLOKI TEMATYCZNE DO WYBORU:

BLOK ZAKĘĆ INTEGRACYJNYCH
AKCJA INTEGRACJA – gry i zabawy integracyjne dostosowane do wieku o charakterze Team Building – budowania zespołu np. „Imiona z pokazywaniem”, „Kogo brakuje?”, „Kto tak jak ja….”, „Szef”, Gry i zabawy ruchowe np.: Zamki i królewny”, Burza w lesie”, „Zwariowana krowa”, „Kulawy berek”, piosenki z pokazywaniem dla młodszych dzieci- rywalizacje sportowe.
SZKOLENIE TATERNIKA część I „tatrzańskie sprawności” – integracja poprzez rywalizację i współpracę w drużynach. Wszystkie nasze konkurencje uczą zasad współzawodnictwa i gry zespołowej a do tego bawią i kładą nacisk na aktywność fizyczną. Będziemy współzawodniczyć w takich konkurencjach jak: przeciąganie liny, bieg w wielospodniach, slalom na nartach poczwórnych, rzut podkową, wyścigi w workach, wyścigi na skrzynkach. Każdy z uczestników zabawy otrzyma pamiątkowy certyfikat potwierdzający zdobycie tatrzańskich sprawności!
MEGA TWISTER – najbardziej zakręcona zabawa na naszej zielonej szkole z mnóstwem frajdy i uśmiechu. Uczestnicy będą mieli okazję zweryfikować swoją wytrzymałość i giętkość. Zadaniem uczestników jest umieszczanie dłoni lub stopy na wskazanym przez sędziego miejscu na macie.
CHUSTA KLANZY – wspaniała zabawa z tęczową chustą, która ćwiczy refleks, spostrzegawczość a przede wszystkim integruje i ułatwia wzajemne poznanie.
ZUMBATOMIC – zumbatomic to nie tylko taniec i ćwiczenia, to praca zespołowa, koordynacja ruchów, ćwiczenie pamięci i przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy. Nauczymy się podstawowych kroków i wspólnie ułożymy choreografię.

BLOK ZAJĘĆ AKTYWNYCH
BUNGEE RUN – wyścig dwójki uczestników w jednym czasie na specjalnym dmuchanym torze. Ale nie będzie to takie proste 😉 Cała zabawa polega na tym, że zawodnicy przymocowani są specjalną, gumową liną która uniemożliwia bieg do przodu, a jak to w konkurencjach bywa liczy się czas!
ŁUCZNICTWO – zajęcia odbywają się na strzelnicy, wyposażonej w stanowiska łucznicze. Strzały oddawane są z odległości ok. 5 metrów. Zajęcia nauczą podstaw strzelania, współzawodnictwa i zabawy w grupie.
WIATRÓWKI – zajęcia odbywają się na strzelnicy, wyposażonej w stanowiska do broni pneumatycznej. Strzały oddawane są z odległości ok. 5 metrów. Uczestnicy zapoznają się z ciekawym sprzętem i mają okazję poznać prawdziwą rywalizację.
LIMBO DANCE – wesoła wakacyjna muzyka, pełen luz, dobry humor i limbo dance… należy przejść pod drewnianym kijem nie dotykając go. Wygrywa ten, któremu uda przejść się najniżej.
MEGA DART & BRAMKA CELNOŚCIOWA – znana i lubiana konkurencja w gigantycznych rozmiarach czeka na przyjęcie jak najlepszych rzutów do celu. Gra polega na trafieniu specjalnymi woreczkami do celu, tak aby zdobyć jak największą ilość punktów! Aby emocji było więcej uczestnicy będą strzelać piłką w najwyżej punktowaną dziurę.
STREFA SPORTU – mini turnieje sportowe w piłkę nożną plażową (beach soccer) lub piłkę siatkową plażową, bilard, piłkarzyki
SURVIVAL – rozpalanie i kontrolowanie ognia, posługiwanie się mapą i kompasem, a także orientacja w terenie bez pomocy „narzędzi”.

BLOK ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH – WARSZTATOWYCH
SZKOLENIE TATERNIKA część II „pierwsza pomoc” – zintegrowanych i zrelaksowanych zapraszamy na naukę prawidłowych zachowań w sytuacjach zagrożenia w mieście, nad wodą i w górach. Ocena stanu zdrowia i zabezpieczenie poszkodowanego, skonstruowanie noszy i przeniesienie „rannego” do ośrodka, odgrywanie scenek sytuacyjnych z pomocą instruktora.
MASTERCHEF – zajęcia kulinarne z tworzenia własnej pizzy.
EKOWARSZTAT „papier czerpany” – tworzenie ekologicznych kartek z makulatury, które później będziemy ozdabiać m.in. suszonymi roślinami. Warsztat dedykowany zarówno dziewczynkom jak i chłopcom. Prezenty własnoręcznie wykonane są najcenniejsze 😉
EKOWARSZTAT „ekoinstalacje” – nauczymy się jak w twórczy sposób wykorzystać recykling czyli odpady które generuje każde gospodarstwo domowe. Wspólnie zrobimy konstrukcje takie jak samochody czy zamki. Będziemy zachęcać i inspirować do samodzielnego tworzenia własnych instalacji.
BAŃKI GIGANTY– pokaz i nauka robienia gigantycznych baniek mydlanych

BLOK ZAJĘĆ WIECZORNYCH
DYSKOTEKA Z DJ & FLUO PARTY– wieczorna impreza z najnowszą muzyką, pośród niesamowitych świateł lasera i z malowaniem świecących tatuaży. DJ, VIP ROOM z czerwonymi kanapami, bar z napojami dla dzieci i młodzieży. Wstęp tylko dla uczestników Zielonych Szkół.
NOC FILMOŻERCÓW – wieczorny seans filmowy na wielkim ekranie z najlepszymi filmowymi hitami dla dzieci i młodzieży. Dla wszystkich popcorn!
KARAOKE SHOW – śpiewać każdy może w szczególności z profesjonalnym videokaraoke. W czasie wykonywania znanego przeboju Elvisa czy Tiny Turner staniecie się gwiazdami, przy czym nie imitujemy, a stajemy się naszymi idolami i śpiewamy (prawie) tak jak oni.

 2 BEZPŁATNE BLOKI DLA KAŻDEGO!!!
„SKALNIAK” NOCNA GRA TERENOWA z szyframi i zagadkami, prawidłowo rozwiązane zadania doprowadzą całą grupę do celu.
OGNISKO Z ANIMATOREM – wieczorem spotkamy się w góralskiej wiacie, ciepłe i niezapomniane chwile przy wielkim ogniu to odpowiedni czas na podsumowanie dnia pełnego wrażeń. Podczas pieczenia kiełbasek wspominać będziemy chwile spędzone na szlaku, a zabawy przy ognisku przeprowadzone przez animatora uatrakcyjnią wspólne spotkanie, zintegrują grupę i rozbawią wszystkich uczestników. Zapewniamy kiełbaski, pieczywo, sztućce, talerzyki, serwetki, musztardę, ketchup.

WYCIECZKA – TRASA DO WYBORU
NA TATRZAŃSKIM SZLAKU – wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem tatrzańskim (autokar we własnym zakresie, istnieje możliwość zapewnienia autokaru za dopłatą). Proponujemy 1 z czterech tras, tak aby stopień trudności szlaku dopasować do możliwości i preferencji grupy. Do wyboru:
TRASA 1: klasycznie do Morskiego Oka i nad Czarny Staw pod Rysami: Orientacyjny czas przejścia wraz z odpoczynkiem ok. 7 h.

TRASA 2: Doliną Kościeliskiej do schroniska na Hali Ornak i nad Smerczyński Staw, opcjonalnie podczas wędrówki uczestnicy będą mieli możliwość zwiedzić Jaskinię Mroźną (bilet wstępu do Jaskini dodatkowo płatny, ok. 3 zł). Orientacyjny czas przejścia wraz z odpoczynkiem ok. 5-6 h.

TRASA 3: wycieczka na Gubałówkę w wersji wypoczynkowej: spacer najsłynniejszym zakopiańskim deptakiem – Krupówkami, wjazd koleją linowo-terenową na Gubałówkę skąd rozpościera się przepiękna panorama Tatr, spacer grzbietem Gubałowki do Butorowego Wierchu, zjazd kolejką krzesełkową. Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty przejazdów kolejkami, ceny biletów ok. 30 zł. Orientacyjny czas wycieczki wraz z odpoczynkiem ok. 3 h.

TRASA 4: łatwa wycieczka górska do Doliny Pięciu Stawów Polskich potocznie nazywanej „Piątką”: wejście Doliną Roztoki do najwyżej położonego w polskich Tatrach schroniska górskiego nieopodal którego z progu lodowcowego spadają strumienie słynnej Siklawy. Zejście tym samym szlakiem. Orientacyjny czas przejścia wraz z odpoczynkiem h. 6-7 h.